Сторінки

27 травня 2024

Про наші заходи на освітньому порталі "Знайшов"

На освітньому порталі для учнів, батьків та вчителів "Знайшов" розміщено матеріали вебінару з практичним зануренням для вчителів природничої та історичної освітніх галузей закладів освіти Запорізької області.
Тема: "Особливості використання компетентнісних завдань в НУШ: практичні кейси"
Організатор: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, Вікторія Іванова, завідувач центру
Дата публікації: 27.05.2024
Матеріали можна переглянути тут 

25 травня 2024

ПРОФКЛУБ ФЕГ

24 травня 2024 року
відбулося друге засідання ПРОФКЛУБУ "Удосконалення професійних компетентностей у сфері навчання молоді економіки, підприємництву та фінансової грамотності" для педагогів Запорізької області.
Організатор ПРОФКЛУБУ фінансової та економічної грамотності: обласний науково-методичний центр КЗ "ЗОІППО" ЗОР.
Керівник проєкту: Юлія Опанасенко, методистка.
Юлія Опанасенко акцентувала увагу на заходах, які відбулися напередодні засідання клубу: 
  • Всеукраїнському вебінарі "Підприємництво і фінансова грамотність": курс для освітян — від освітян» від ТОВ "УОВЦ "Оріон" та 
  • Всеукраїнському вебінарі за темою: "Чек-ап з фінансової грамотності: модельні навчальні програми для 8-9 класів НУШ. Що потрібно знати вчителям" від видавництва ТОВ "ГЕНЕЗА".
Маріна Гурінок, заступник директора, вчитель економіки Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №100 Запорізької міської ради, презентувала досвід роботи закладу освіти щодо реалізація наскрізної змістової лінії "Підприємливість і фінансова грамотність" в курсі за вибором "Перші кроки у світ фінансової грамотності" для учнів 1 класів.
Оксана Грибова, вчитель комунального закладу загальної середньої освіти "Малокатеринівська гімназія "Мрія" Кушугумської селищної ради Запорізького району, поділилася з присутніми досвідом впровадження курсу "Фінансова грамотність" від Junior Achievement Ukraine.
Захід пройшов цікаво, дякуємо всім за участь!

Вебінар 3 ПрофБібліоМарафону

23 травня 2024 року
відбувся третій вебінар у межах Професійного БібліоМарафону.
Тема заходу: "Становлення позиції свідомого читача: психофізіологічний аспект"
Організатор вебінару: обласний НМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, методистка Людмила Крижко.
Спікер: Олександр Кочерга, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної освіти Столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент.
У заході брали участь понад 100 бібліотечних працівників закладів освіти із 18 регіонів України, серед яких: із Запорізької області – 52 учасника, Хмельницької – 12, Харківської, Черкаської – по 7, Дніпропетровської – 6, Миколаївської, Одеської – по 5, з останніх – по 1-2 бібліотекаря.

24 травня 2024

Правопросвітницький рух "Конституція для всіх"

23 травня 2024 року
проведено онлайн-нараду щодо участі у правопросвітницькому русі "Конституція для всіх" у рамках освітнього проєкту проведення національного уроку "Берегиня Ладу!".
Організатори заходу: обласний науково-методичний центр КЗ “Запорізький ОІППО“ Запорізької обласної ради та КУ "Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників Кобеляцької міської ради області".
Спікери заходу: Володимир Кравчук, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду; Тетяна Єрмак, директорка Ліцею №157 Оболонського району м. Києва.

22 травня 2024

Вебінар від ДУ "Український інститут розвитку освіти"

22.05.2024 відбувся вебінар з практичним зануренням в проблему "Особливості використання компетентнісних завдань в НУШ: практичні кейси", в якому брали участь 170 вчителів природничої та історичної освітніх галузей.
Організатори заходу – обласний науково-методичний центр Інституту (модераторка – Вікторія Іванова).
Спікери вебінару – методисти відділу змісту освіти ДУ "Український інститут розвитку освіти": Сергій Берендєєв, автор підручників з правознавства, методичних посібників, та Людмила Лисогор, доцентка, кандидатка біологічних наук, освітня експертка, розробниця методичних матеріалів для вчителів та учнів, амбасадорка Ar Book.
На заході було презентовано проєкти й інтерактивні завдання для 5-11 класів на платформі Всеукраїнська школа онлайн; обговорено особливості та переваги проєктного і компетентнісно орієнтованого навчання; підходи до інтеграції різних навчальних предметів та ефективного розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти.

Запорізькі вчителі - дипломанти конкурсу

Визначено переможців, лауреатів та дипломантів ІІ туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2024"!
Відбірковий етап ІІ туру конкурсу "Учитель року - 2024" було організовано в дистанційній формі:
8 - 13 квітня 2024 року проведено змагання в номінаціях "Географія", "Українська мова та література";
15 - 20 квітня 2024 року – в номінаціях "Образотворче мистецтво", "Фізика".
За підсумками відбіркового етапу було визначено дванадцять конкурсантів – лідерів у рейтингу, які продовжили змагання у фіналі.
Серед 12 найкращих фіналістів у номінації "Українська мова та література" – Анжеліка Калюжна, вчитель Запорізького академічного ліцею № 31 Запорізької міської ради;
з 11 – у номінації "Географія" – Леся Попач, вчитель комунального закладу "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ–ІІІ ступенів "Козацький ліцей" Запорізької обласної ради.
З 12 до 18 травня 2024 року відбулися фінальні змагання в очній формі у Львові (номінація "Українська мова та література"), Тернополі (номінація "Географія").
Учасники провели конкурсні уроки, виконали дослідження (номінація "Географія") і майстерку (номінація "Українська мова та література").
Учасники від Запорізької області Леся Попач (відповідальна за номінацію Наталя Гусєва), та Анжеліка Калюжна (відповідальна за номінацію Наталія Шацька) стали дипломантами конкурсу.
Щиро вітаємо з успішною участю! Хай ця перемога стане початком великих звершень! Дякуємо всім причетним до перемоги!

20 травня 2024

Анонсуємо Всеукраїнський вебінар

22 травня 2024 року о 16.00
відбудеться Всеукраїнський вебінар "Чек-ап з фінансової грамотності: модельні навчальні програми для 8-9 класів НУШ. Що потрібно знати вчителям" для вчителів, які будуть викладати у 2024/2025 навчальному році новий предмет "Підприємництво та фінансова грамотність" у 8-9 класах.
Спікери заходу:
Гладковський Роман, головний спеціаліст відділу змісту освіти Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України;
Беспалко Інесса, вчителька фінансової грамотності, історії та мистецтва, очільниця Євроклубу та Клубу фінансової грамотності "СПУМ", менторка з соціального шкільного підприємництва, амбасадорка "Національного проєкту з фінансової грамотності", сертифікована ведуча гри "Життєвий капітал", авторка модельної навчальної програми "Підприємництво та фінансова грамотність. 8-9 класи" НУШ;
Хоша Марина, керівник освітньоі платформи Міжнародного бюро правової допомоги, амбасадорка фонду гарантування вкладів фізичних осіб, сертифікована бізнес-тренерка гри "Життєвий капітал" та Global Money Week, спікерка Національного проєкту з фінансової грамотності.
Модератор вебінару:
Сергеєва Наталія, аспірантка Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, головний редактор видавництва "Генеза".
За участь у вебінарі передбачено Сертифікат на 2 год./0,06 кред.ЄКТС.
Для отримання сертифікату необхідно зареєструватись на вебінар за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmL7zFg5q5HI-Epdl0K1jB6m56oxQj8D4MiAh_5jOCQYHi7w/viewform
Запрошуємо до участі у заході!

15 травня 2024

"Педагог-новатор"

"Шкільний портал" проводить VІІІ щорічний Всеукраїнський конкурс "Педагог–новатор".
Учасники можуть бути як індивідуальні (вчителі, вихователі, викладачі тощо), так і колективні (об’єднання педaгогів закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та позашкільних закладі).
Термін подання заявки з розробкою до кінця доби 20 червня.
Вартість участі у конкурсі для учaсника коштує 100 грн.
За ці кошти учасник отримує 2 електронних сертифікати: за учaсть (чи перемогу) та за публікацію матеріалу на сторінках сайту. Також із частини цих коштів формується призовий фонд, який буде залежaти від кількості учасників.
Детaльніше з умовами можна ознайомитись на сайті "Шкільний портал".
Запрошуємо педагогів області долучитися до конкурсу!

08 травня 2024

ПрофCLUB. Весняний сезон

07 травня
відбулася друга мотиваційно-дієва комунікація в межах Весняного сезону ПрофCLUB "СТО: синергія творчих освітян".
Автори/реалізатори ідеї та організатори: обласний науково-методичний центр КЗ "ЗОІППО" ЗОР, Вікторія ІВАНОВА, завідувачка; Лариса СТРІЛЕЦЬ, методистка.
140 освітян Запорізького регіону обговорювали актуальну наразі тему "Soft skills XXI століття: для успішної кар’єри та щасливого життя".

02 травня 2024

Марафон завершено

30 квітня 2024 рокудесятий, останній день Марафону презентацій досвіду переможців ХV Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти – 2024" – учасників колективного стенду "Освіта Запорізького краю".
Організатор: обласний науково-методичний центр КЗ "ЗОІППО" ЗОР.
Модератор заходу: Юлія Опанасенко, методистка.
Понад 100 педагогів нашого регіону в останній день марафону здійснили мандрівку Сонячною системою та побували на виставі лялькового театру, отримавши надихаючі емоції.
Тетяна Кравець
, вчителька фізики Комунального закладу "Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" ЗОР, ознайомила присутніх із цифровізацією педагогічного дизайну уроків астрономії.
Ганна Коржилова
, вихователька-методистка, та Лілія Русіна, вихователька Запорізької початкової школи "Мрія" імені О. М. Поради Запорізької міської ради, презентували компетентнісний потенціал лялькового театру "Іскорки суперсил" в умовах призупинення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.
Вітаємо колег із нагородами, бажаємо нових звершень та здобутків!
Дякуємо всім за участь! До зустрічі на обласній виставці "Освіта Запорізького краю"!

01 травня 2024

Марафон наближається до завершення

29 квітня 2024 року – дев’ятий день Марафону презентацій досвіду переможців ХV Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти – 2024" – учасників колективного стенду "Освіта Запорізького краю".
Організатор: обласний науково-методичний центр КЗ "ЗОІППО" ЗОР.
Модератор заходу: Юлія Опанасенко, методистка.
Під час заходу педагоги області ознайомилися з досвідом учасників колективного стенду "Освіта Запорізького краю" щодо упровадження в освітній процес сучасних цифрових технологій, проектів, програм для підвищення якості освіти.

Вебінар для вчителів німецької

30 квітня відбувся вебінар для вчителів німецької мови "Формувальний та підсумковий контроль за допомогою онлайн-інструментів та інтерактивних підручників".
Організатор: обласний НМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, методистка Лариса Стрілець у співпраці з видавництвом "Huber", методистка Вікторія Маринюк.
Обговорили надзвичайно актуальну проблему нових підходів до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти; попрактикувалися у використанні сучасних онлайн-інструментів та інтерактивних підручників, які сприяють ефективному застосуванню різних видів оцінювання; поспілкувалися німецькою мовою на професійні теми.
Вдячні Світлані Яснюк, представниці Центру іноземних мов ТСП ("Твій сучасний підручник") за постійну співпрацю щодо створення умов для професійного зростання вчителів іноземної мови.

Про нас пишуть...


30.04.2024
на інформаційно-аналітичному порталі "Паноптикон" та новинному сайті "Актуально" з’явились повідомлення "В Запоріжжі триває процес обговорення Стратегії розвитку освітнього середовища в умовах сьогодення", в яких розповідалось про знакову подію для освітянської спільноти Запорізького регіону – зустріч з Лілією ГРИНЕВИЧ, першим проректором Київського столичного університету імені Бориса Грінченка у межах фасилітативної сесії "Сьогодні і завтра НУШ: що зроблено і що треба зробити".
Детальніше читайте: