Сторінки

29 вересня 2024

Творча група хіміків

27 вересня 2024 року
відбулось ІІІ засідання обласної творчої групи вчителів хімії за темою: "Інтерактивні можливості платформи підтримки дистанційного навчання Moodle".
Методистка ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР Світлана Дехтяренко нагадала про систему управління навчанням MOODLE, яка використовується для організації дистанційного навчання в багатьох країнах світу та перекладена більш ніж 70 мовами (у тому числі українською), а також окреслила найбільш суттєві переваги працюючої системи.
Крім того члени творчої групи розглянули можливості самостійної роботи над створенням власного простору для викладання необхідних матеріалів, забезпечення зворотного зв’язку з учнями. Спираючись на накопичений досвід, творчі вчителі вносили пропозиції до рекомендацій щодо створення якісного освітнього контенту.
Цікавими були виступи з досвіду роботи Світлани Зібрової, Юлії Ніколаєнко, Лілії Димарєвої, Лілії Кожокар. Вчителі хімії порадили урізноманітнювати освітній процес презентаціями, інтерактивними вправами, іграми, вебквестами, власними відеоуроками.
Матеріали:
блог
відеозапис
презентації:
Світлани Дехтяренко
Світлани Зібрової

28 вересня 2024

Майстерка для психологів

26 вересня 2024 року
відбулася четверта майстерка з циклу "Подолання освітніх втрат: психологічний компонент" на тему "Використання просвітницько-профілактичних ігор в роботі фахівців психологічної служби". Захід проходив в очному форматі на базі КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей" ЗОР.
Організатор: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, модератор: Ганна Лисак, методист.
Спікери майстерки: Лілія Пугач та Олена Андрєєва, практичні психологи КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей" ЗОР.

Тренінг для вчителів

26-27 вересня 2024 року
відповідно до договору про співпрацю та в межах реалізації спільних заходів з БО "Благодійний фонд "Підтримай Україну Сьогодні" для 20 педагогів Запорізької області відбувся тренінг "Підвищення кваліфікації вчителів щодо освітніх втрат у дітей в умовах війни".
Тренер: Вікторія Іванова, завідувачка обласного науково-методичного центру.
Педагогічні працівники області обговорили інструменти виявлення і подолання освітніх втрат здобувачів освіти, побудували власну траєкторію розвитку та визначили стратегію подолання освітніх втрат.

26 вересня 2024

Методичний захід для бібліотекарів

З 19 по 24 вересня 2024 року відбувся у межах Професійного БібліоМарафону вебінар-тренінг "Штучний інтелект у шкільній бібліотеці: можливості використання".
Організатор: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР (методист Людмила Крижко), модератор – Олена Бєлікова (Запорізька гімназія №32 ЗМР).
Тренер: Олена Гончаренко (секція працівників ШБ УБА).
До вебінару долучились понад 250 учасників із різних регіонів України.
В ході заходу бібліотечні працівники:
  • ознайомились із штучним інтелектом та його використанням в шкільній бібліотеці;
  • спробували власні сили щодо використання сервісів генерування тексту та зображення.
З матеріалами можна ознайомитись на сторінці блогу "Шкільна бібліотека в меді@просторі" (https://schoollibrary13.blogspot.com/p/5.html).

Онлайн-тренінг для вчителів

25 вересня
відбувся онлайн-тренінг для вчителів німецької мови "Кооперативне навчання онлайн та офлайн".
Організатор заходу: обласний НМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, методистка Лариса СТРІЛЕЦЬ. 
Тренерки: Світлана ЯСНЮК, представниця Центру іноземних мов ТСП ("Твій сучасний підручник") та Іванка ГОЛУБ, офіційна методистка видавництва Hueber в Україні.
Педагоги долучилися до обговорення шляхів та можливостей застосування в освітньому процесі кооперативного навчання (нім. Kooperatives Lernen) — методу навчання учнів, що оснований на співробітництві в групах (у різних форматах).
Більше дізналися про важливі аспекти та обговорили основні елементи Kooperatives Lernen; дійшли висновку щодо доцільності використання цієї методики для удосконалення уроку іноземної мови, а також (як завжди) "прокачали" мовні скіли.
Вдячні тренеркам Світлані ЯСНЮК та Іванці ГОЛУБ за співпрацю щодо створення умов для професійного зростання вчителів німецької мови.

23 вересня 2024

НМР

26 вересня 2024 року о 10:00
в очному форматі відбудеться засідання науково-методичної ради КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради.
Пропонуємо для ознайомлення порядок денний

Запрошуємо всіх членів НМР до участі в засіданні!

22 вересня 2024

Марафон презентацій досвіду

16-20 вересня 2024 року
відбувся перший тиждень Марафону презентацій досвіду учасників обласної виставки "Освіта Запорізького краю – 2024", організований обласним науково-методичним центром КЗ "ЗОІППО" ЗОР.
Модератор заходу: Юлія Опанасенко, методистка ОНМЦ.
За два роки започаткування проведення Марафону презентацій досвіду учасників виставкової діяльності це п’ятий такий методичний захід.

Майстерклас з хімії

20 вересня 2024 року
у дистанційному форматі відбувся майстерклас вчительки хімії Мелітопольської гімназії №23 Оксани Струць з теми: "Техніки формувального оцінювання як ефективний інструмент педагогічної діяльності вчителя".
Організатор заходу – методистка ОНМЦ Світлана Дехтяренко.
Оксана Струц ознайомила учасників заходу із власною методикою застосування формувального оцінювання, розповіла, як відбирати найефективніші методи розвитку предметних компетенцій; наголосила на важливості планування з урахуванням різних за рівнем підготовки груп учнів для підвищення якості викладання хімії.
Педагогиня запропонувала самостійну роботу, яка дозволить вчителям створити власну техніку формувальної оцінки. Особливо важливою частиною самостійної роботи є формування умінь відбирати ефективні техніки формувальної оцінки для досягнення поставленої мети та підбирати, самостійно розробляючи відповідний дидактичний супровід для навчання.
Майстер-клас дозволив покращити сприйняття формувальної оцінки в контексті дидактичного та виховного значення інноваційних підходів та їх значення у підвищенні мотивації учнів до вивчення предметів природного циклу.
Матеріали майстеркласу

21 вересня 2024

Майстерка для вчителів

19.09.2024 року
відбулася майстерка для вчителів географії, під час якої учасники ознайомились із досвідом вчительки Запорізької школи-інтернат "Козацький ліцей" Попач Лесі Василівни, переможниці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2024
" у номінації "Географія".
Тема досвіду: "Сучасні засоби візуалізації на уроках географії для розвитку ключових та предметних компетентностей".
На заході Леся Василівна залучила вчителів до роботи з виконання завдань на платформах, якими користується при підготовці та проведенні уроків. Учасники майстерки із задоволенням працювали над виконанням завдань.
Наталя Гусєва, методистка ОНМЦ, нагадала про особливості проведення методичного заходу – майстерки (завдання, мету, формат, принципи, критерії).

Учитель року - 2025

23 вересня 2024 року відкривається доступ до реєстраційної
платформи всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2025".
Конкурс "Учитель року – 2025" чекає на вас, якщо:
  • ви – учитель зарубіжної літератури, історії, технологій або трудового навчання, хімії;
  • ви – професіонал високого класу, впроваджуєте в освітній процес власні педагогічні ідеї та успішно реалізуєте сучасні освітні практики;
  • ви – мобільні, амбітні, відкриті новим знанням та готові ділитися своїм педагогічним досвідом з освітянською спільнотою,
Не зволікайте, реєстрація завершується 14 жовтня 2024 року!

Консультативну нараду, проведену 18.09.2024 координатором конкурсу в Запорізькій області Вікторією Івановою, можна переглянути тут

20 вересня 2024

Діалог-сесія

18-19 вересня
на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради відбулися діалог-сесії "Протиправна поведінка підлітків та молоді в умовах сьогодення: як діяти фахівцям психологічної служби закладів освіти".
Учасників заходу привітали Едуард ГУГНІН, ректор КЗ "ЗОІППО" ЗОР, доктор соціологічних наук, доцент, та Тетяна ГУРА, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, доктор психологічних наук, професор.
До співпраці долучилися фахівці ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області: Ольга ЗІНЧЕНКО, начальник відділу, підполковник поліції та Василь ГОВТВА, інспектор відділу, капітан поліції.

16 вересня 2024

Нагородження переможців конкурсу

14.09.2024
на базі освітнього ХАБу м. Мелітополя працівниками обласного науково-методичного центру (модератори: Ганна Божко та Лариса Стрілець, методисти) проведено нагородження переможців ІІ Всеукраїнського онлайн-конкурсу з правового просвітництва – учасників освітнього проєкту "Берегиня Ладу".
У ІІ освітньому проєкті "Берегиня Ладу", що відбувся в межах Всеукраїнського руху з правового просвітництва "Конституція для всіх: і великих, і малих", у 2024 році брало участь 1892 учасника дорослих і малих!
Організатори конкурсу щиро вдячні кожному, хто долучився до вивчення Конституції України, за їх творчий і креативний підхід до представлення змісту статей Першої Дитячої віршованої Конституції "Конституція для всіх: і великих, і малих"!
Запорізький колегіум "Елінт" був нагороджений за активну участь у конкурсі спеціальною відзнакою голови Оболонської РДА Кирила Фесика.

02 вересня 2024

Презентуємо методичні рекомендації

Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції "Нова українська школа" в умовах очної, дистанційної та змішаної освіти у 2024/2025 навчальному році
: метод. рекомендації : у 3-х ч. / відп. ред., О. Варецька, упор. Л. Стрілець ; ДОН ЗОДА, КЗ "ЗОІППО" ЗОР. — Ч. І. Науково-методичне забезпечення діяльності закладів освіти. — Електронний аналог друкованого видання (електронна книга). — Запоріжжя : СТАТУС, 2024. — 156 с. ; 12 см. : іл., табл. ; 1 електрон. опт. диск (CD-ROM).
Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ "ЗОІППО" ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання.
Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників та педагогічних працівників закладів освіти.
Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції "Нова українська школа" в умовах очної, дистанційної та змішаної освіти у 2024/2025 навчальному році
: метод. рекомендації : у 3-х ч. / відп. ред., О. Варецька, упор. Л. Стрілець ; ДОН ЗОДА, КЗ "ЗОІППО" ЗОР. — Ч. ІI. Навчально-методичне забезпечення загальної середньої освіти. — Електронний аналог друкованого видання (електронна книга). — Запоріжжя : СТАТУС, 2024. — 184 с. ; 12 см. : іл., табл.; 1 електрон. опт. диск (CD-ROM).
Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ "ЗОІППО" ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання.
Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників та педагогічних працівників закладів освіти.

Вебінар для вчителів історії

29.08.2024 відбувся обласний вебінар для вчителів історії "Методичне наповнення професійної компетентності вчителя історичного та громадянського спрямування".
Організатор заходу: обласний науково-методичний центр КЗ "ЗОІППО" ЗОР, методист Людмила СІРА.
Спікери – автори підручників і посібників з історії України та громадянської освіти:
  • Антоніна Макаревич, учитель історії та громадянської освіти, кандидат історичних наук;
  • Юлія Топольницька, асистент кафедри новітньої історії України КНУ ім. Тараса Шевченка, кандидат історичних наук;
  • Олександр Охріменко, учитель, викладач Київської школи економіки, кандидат історичних наук.
На вебінару учасники ознайомилися з особливостями викладання суспільних дисциплін у новому навчальному році, нормативними документами, що регулюють викладання у 2024-2025 н.р., та методичними засадами використання нових технологій НУШ як дієвого чинника підвищення пізнавальної діяльності на уроках історії в умовах дистанційного навчання.
Спікери звернули увагу вчителів на освітні втрати попередніх років через військовий стан, рекомендації МОН щодо організації програм із надолуження таких втрат. Разом з тим, розкрили важливі питання реформування історичної освіти та впровадження НУШ в освітній процес, визначили практичні вміння вчителів, які необхідні для використання ефективних методик і технологій навчання у НУШ, наголосили на методику викладання історії в 7 класі за модельними програмами і підручниками НУШ.
Матеріали вебінару: