18 лютого 2024

Вебінар з історії та громадянської освіти

15 лютого 2024 року
проведено обласний семінар "Компетентісно орієнтовані завдання на уроках історії та громадянської освіти".
Організатори: ОНМЦ КЗ "ЗОІППО" ЗОР

У заході взяли участь представники авторського колективу підручників для 7-го класу видавництва "Літера":
Антоніна Макаревич, кандидат історичних наук, учитель історії та громадянської освіти, співавтор підручників, зошитів і посібників з історії та громадянської освіти, підготовки до ЗНО/НМТ, експерт швейцарсько-українського проєкту DECIDE зі змісту профільної середньої освіти, автор і методист курсів з історії та громадянської освіти у проєкті "Всеукраїнська школа онлайн", автор уроків з історії та громадянської освіти у проєкті "Вчися вУхами" від ГО СмартОсвіта, амбасадорка платформи "AR Book";
Юлія Топольницька, кандидат історичних наук, асистент кафедри новітньої історії України КНУ ім. Тараса Шевченка, співавтор підручників і посібників з історії України та громадянської освіти, розробниця курикулуму ("Історія і суспільство") для старшої профільної школи, автор і методист курсів з історії та громадянської освіти у проєкті "Всеукраїнська школа онлайн", автор, методист і фактчекер уроків з всесвітньої історії, історії України та громадянської освіти у проєкті “Вчися вухами” від ГО Смарт Освіта.
Тема семінару надзвичайно важлива та актуальна для педагогів, адже основною метою сьогодення для вчителів є бажання підготувати компетентнісну особистість, яка здатна знаходити правильні рішення у конкретних навчальних та життєвих ситуаціях. Компетентнісне навчання спрямоване на роботу з інформацією щодо оволодіння учнями компетентностей, які потім допоможуть їм стати конкурентоспроможними, цінними на ринку праці та досягти успіху в житті. Для вчителів важливо навчитися реалізовувати таке компетентнісно-орієнтоване навчання, а допоможуть їм у цьому нові підручники, що містять проблемні ситуації, практико-орієнтовні завдання, спрямовані на аналіз та оцінку інформації.
Особливу увагу на вебінарі було приділено практичній діяльності вчителя щодо реалізації Концепції нової української школи. Педагогам області запропоновано форми та методи роботи, які сприяють формуванню предметних та ключових компетентностей на різних етапах уроку. Значну увагу приділено вправам, дидактичним іграм, стратегіям розвитку критичного мислення та сучасним методам роботи з методичним апаратом підручника з історії для 7-го класу НУШ.
Учасники семінару переконалися, що завдання, які стоять перед освітянами області з реалізації Концепції нової української школи у 2024 році, дуже складні та відповідальні. Їхнє виконання вимагає кропіткої роботи, розуму, сил і професійних умінь, а головне – любові до дітей, відповідальності перед суспільством.

Немає коментарів:

Дописати коментар